Badanie plodnosci pulawy

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/multivac/1/

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pewnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno zrobić się badanie?Pytanie to powinno się zrealizować w terminie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować i po drugiego rodzaju obrazach w okolicy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do badania muszą zostać wykonane pewne standardy. Negatywnie na efekt mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać przyjęta w terminie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna również zostać dana w idealny sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich witalność i ruchliwość). Dodatkowo wykrywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są i inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi uzyskuje się i różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest zatem tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono rozwiązanie tworzenia się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie istnieć ich tak bardzo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też nowego sposobu infekcje. W zamyśle ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.