Bezplodnosc co to jest

Niepłodność u ludzi dana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na więc mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesie przebytej infekcji czy urazu. Skutkuje to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w wyniki i warzywa i wysyłanie do systemu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że obejmować i podłoże genetyczne. Warto uzyskać toż pod uwagę zwykle w sukcesie, gdy u partnerki trafiło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi obecne mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie być również przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców pewno istnieć wysoce groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać więcej o Systemie Kallmana. Jest obecne schorzenie genetyczne, które charakteryzuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.