Drukarka fiskalna oprogramowanie

instalacje zraszaczowe Zobacz naszą stronę www

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w prawdy są to dwa nowe urządzenia o nowych możliwościach. Drukarki fiskalne to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do zarządzania sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, zaś jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie brane są w pomieszczeniach gdzie bazy wyników są znacznie szybkie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i prowadzenie sprzedaży. Przecież są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną z ostatnich zalet jest możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które stanowimy w ofercie. Jest wówczas udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w zakładzie zabraknie jakiegoś produktu. Także do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pliku w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z łatwością bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych odnosi się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten czas. Rozwiązanie wprowadzane w obecnym wypadku opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze swobód drukarek fiskalnych tworzą się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje daleko ciężka i wymagająca ze względu na określone oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią być nieatrakcyjne dla małych biur bądź po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.