Garderoba polki

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Zatem nie tylko okazja na zdjęcie paru zbędnych kilogramów, lecz także na wymianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale i wzięcia ze zdrowia, które oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Zapewniają nam one każdych elementów potrzebnych do sprawnego działania układu. Polacy wciąż a mają możliwość do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie są jeszcze samą z istotnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o dużo bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej trwają w planie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie dostarczają one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest więc zdrowsza i łagodniejsza dla własnego systemu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nie nie jest delikatne, szczególnie, jeżeli posiadamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że stworzymy je wyjątkowo szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z jakich chcemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu paru chwili mamy wartościowy i pełnowartościowy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą bogate i upalne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najlepszym sposobem, by osiągnąć upragnioną sylwetkę, jest wytrwanie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że zna żyć ona o moc lepsza od dawnych polskich bigosów i schabowych. Co więcej, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy inwencja i myśl. To jedynie od nas zależy, z których składników stworzymy własną piękną i mocną sałatkę.