Iec standard atex

http://erp.polkas.pl/polska-sage-symfonia-2-0-czyli-dlaczego-warto-przejsc-do-nowej-wersji-oprogramowania-firmy-sage/Sage Symfonia 2.0, czyli dlaczego warto przejść do nowej wersji oprogramowania firmy Sage? | Systemy ERP | POLKAS

Wielka metalowa szafa, albo śmieszne przyczepione worki do szerokich wielkich wiader, to częsty wygląd odpylacza, włączony wydaje głośne, ssące dźwięki. Często może widzieliśmy takie śmieszne urządzenia na halach produkcyjnych, ale mało kto zwraca na nie uwagę.

Takie narzędzie to dust collector, czyli odpylacz przemysłowy, dzięki niemu powietrze w długich halach przemysłowych jest ciepłe, oraz jakieś jego zanieczyszczenia wchłonięte przez wspomniane wyżej urządzenie. Odpylacze są różne, na przykład odpylacz przypominający szafę, zasilany prądem trójfazowym o mocy 1,5 kW, z filtrem oczyszczanym sprężonym powietrzem, przepływ powietrza w takim odpylaczu to 1500m3/h. W takim oczyszczaczu na stałe jest umieszczony panel sterowania nim, natomiast na jego tyle spotyka się tłumik wyciszający jego pracę. Innym modelem jest oczyszczacz workowy. Odpylacze workowe są zdolne do prania powietrza z jakichś pyłów, filtry workowe czyści się na ogół ręcznie poprzez przedmuchanie powietrzem lub mechanicznie poprzez wstrząsanie. Ponieważ odpylacze są zrobione tak, że powietrze może w nich uciekać w obie strony, zimą pełnią też rolę wdmuchiwania na halę ciepłego powietrza. Odpylacz przemysłowy zbudowany jest z normami atex, czyli wszelkie materiały, z jakich jest wykonany są przeciwwybuchowe. Dzięki występowaniu odpylaczy, rękawów wciągających czy każdego typu odciągów na halach produkcyjnych powietrze jest jasne, przefiltrowane i warunki pracy dobre z zasadami ogólnego BHP. Kiedyś pracownicy idący w niebezpiecznych dla zdrowia warunkach byliśmy skutki takiej funkcji w późniejszych okresach swojego mieszkania, praktycznie praca w warunkach szkodzących zdrowiu była granicą i nikt nie przejmował się stanem pracownika. Dzisiaj pracodawca stara się myśleć o warunki pracy, natomiast w tamtych przypadkach pracownicy mogą już zgłosić się do wniosku i zabiegać o nasze dobra. To wszelkiego typu urządzenia ułatwiające istnienie oraz przynoszące, że warunki pracy są bezpieczne, umieszcza się w fabrykach i mieszkaniach, jakie tego wymagają.Producenci proponują coraz to oryginalniejsze i jaśniejsze w użytkowaniu urządzenia, ponieważ odpylacze są obecnie w budowie mobilnej także jak małe urządzenia, stosowane do mniejszego zanieczyszczenia.