Kasa fiskalna bezprzewodowa

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w dowolnym sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie robiona jest sprzedaż detaliczna. Jednak z początku. Co zatem jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic dziwnego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy zobaczyć ruch i wielkość podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o obrotach postrzegane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są urządzone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które określone są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego zapisuje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące liczy się na właściwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są brane w kieszeniach dają się oraz na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny spotykają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od produktów i usług));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w obecnej kasie organizowane są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma