Kasa fiskalna kst

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem niezwykle aktualnym również dla menedżerowi i dla mężczyzny. Ci podstawowi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci drudzy powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na paragony nie daje godniejszej uwagi, co w wielu przypadkach może tworzyć dotkliwe konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych także w których okolicznościach mogą się one nam przydać?

W sukcesu przedsiębiorców kwestia jest raczej prosta. Kopie paragonów powinni oni trzymać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi? Ten niski skrawek papieru w wielu przypadkach że być niemałe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w który twórz odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wielu zyskać. Dotyczy to przede ludziom tych form, w jakich potrzebujemy zareklamować kupiony produkt lub przekazać go a wziąć nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy mieć w chwili, gdy paragon jest nam pomagać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy powiązane z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo dostarcza nam aż 24 miesiące na znalezienie nieprawidłowości również na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, jak nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im istotniejsza zaleta reklamowanego towaru, tym oczywistsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

http://erp.polkas.pl/kadry-i-place-erp/Program kadrowo-płacowy | Systemy ERP | POLKAS

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy i o tym, by dokumenty takie nosić w idealni sposób. Możemy przygotować koperty, w jakich będziemy robić paragony w organizacji chronologicznej, możemy dać na ten przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas sprzedaże był przestrzegany tak długo, jak długo że bronić się podstawą do złożenia reklamacji.