Kasa fiskalna n

http://erp.polkas.pl/oprogramowanie-dla-biur-rachunkowych/Oprogramowanie dla biur rachunkowych | Systemy ERP | POLKAS

Dzisiaj wielu Polaków pracuje za granicą, więc potrzebuje dokumentów przełożonych na język angielski. I wiele polskich firm obowiązujących w międzynarodowym środowisku chce aby kandydaci do pracy przedstawili swoje CV w stylu obcym, szczególnie w języku angielskim. W Polsce mało kto z kandydatów do pracy ma profesjonalnie przetłumaczone dokumenty rekrutacyjne. Ponieważ właśnie ważnym jest aby tlumaczenie cv powierzyć specjaliście.

Głównie w Polsce CV czy list motywacyjny piszemy sami, rzadko kiedy zlecamy to rolą specjalizującym się w human resources . Tymczasem przeważnie stanowi zatem brak, który zabiera nas utratę potencjalnego stanowiska pracy. Mimo że władamy językiem angielskim w okresie komunikatywnym, nie radzimy sobie z profesjonalnym, specjalistycznym słownictwem, jakie często pojawia się w tekstach rekrutacyjnych. Mimo że daje nam się, że robimy dobrze, frazy, których używamy dla native speakera brzmią niedobrze, sztucznie, od razu stawia się w oczy źle przetłumaczony tekst, gdyż osoba władająca danym językiem od urodzenia nigdy by właśnie nie powiedziała. Do tego trzeba myśleć o dobrej składni językowej, gramatycznej czy samej stylistyce.
Bardzo że jest uzyskać poziom biegłości językowej, idącej na własne napisanie idealnego CV w języku obcym. Pracodawcy potwierdzają, że przyjęte przez nich materiały w stylu angielskim pełne są literówek, błędów w pisowni wyrazów, błędów gramatycznych, przenoszenia polskich struktur zdań do druku. Oczywiści, dla Polaka takie CV będzie zrozumiałe, gdyż sprawie on, oczywiście jak my po polsku, jednak rodowitemu Anglikowi może spowodować nie lada problemy. Obecne w nieskomplikowany sposób pogarsza naszą pozycję w ciągu rekrutacji, a czasem nawet decyduje o swej porażce.
Szczególne zażenowanie sprawiają błędy w CV, jeżeli w sekcji językowej wpisaliśmy zaawansowaną naukę języka angielskiego. Pół biedy, jeśli na konkretnym miejscu naukę języka obcego nie będzie nam przydatna w codziennej pracy. Gorzej, jeśli jest ona drinkiem z dużych wymagań do pozwolenia na konkretne miejsce, czymś, czym w codziennej działalności będziemy mieszkać się codziennie. Wtedy braki w CV z stabilnością będą dyskwalifikujące. To warto zainwestować w profesjonalne tłumaczenie CV.

Źródło: