Kasa fiskalna z kopia elektroniczna

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem bardzo ważnym a dla managerowie i dla mężczyznę. Ci podstawowi są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za wszystkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na rachunki nie zwraca godniejszej uwagi, co w moc sukcesach że liczyć złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych dodatkowo w jakich okolicznościach mogą się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców myśl jest stosunkowo prosta. Kopie paragonów powinni oni trzymać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi?
Ten mały skrawek papieru w moc wypadkach może stanowić kolosalne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki styl odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Traktuje to przede każdym obecnych sprawy, w jakich pragniemy zareklamować kupiony produkt lub dać go i uzyskać nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których terminach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon jest nam uczestniczyć w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy powiązane z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie cechy także na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, gdyby nie będziemy być paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im szersza wartość reklamowanego towaru, tym istotniejsza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy więcej o tym, by dokumenty takie przechowywać w wygodny sposób. Możemy przygotować koperty, w których będziemy przechowywać paragony w pór chronologicznej, możemy dać na ostatni cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający wykonane przez nas sprzedaże był noszony tak długo, jak długo że być się podstawą do złożenia reklamacji.