Kasy fiskalne nowe rozporzadzenie

Urządzenia fiskalne uważają zbyt zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kwocie fiskalnej. Polega więc na wejściu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych wiedzy o zakupach. W pamięci modułu fiskalnego zawierają się więc kopie wszystkich zorganizowanych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, jakie są powiązane z zachowaniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który pomaga wgląd w różne obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza wprowadzonych w opisach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie efektywności sprzedaży. I zezwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto zatem używać tą metodę kontroli.

Co mogą nowe urządzenia?
Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą spowodować następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, szanując się z niewielu raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kwocie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży produktów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, które stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o zabiegach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty związane z umowami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, i masa nowych raportów.

Drinkiem spośród obowiązujących fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki musi być realizowany każdego dnia po dokonaniu sprzedaży i jaki stanowi informacje, które są podstawą do rozliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W porządku wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy zostaje zapisany obrót z wszelkiego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a tak – z okresu, który upłynął z ostatniego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.