Kasy fiskalne to zoobowiazanie kazdego przedsiebiorcy

Nastał okres w których kasy fiskalne są wymagane przez ustawę. Są to maszyny elektroniczne, służące do rejestracji obrotu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży niehurtowej. Za ich brak pracodawca może zostać ukarany pokaźną grzywną, która znacznie przewyższa jego wynagrodzenie. Nikt nie chce więc narażać się kontroli i kary grzywnej.
Nierzadko zdarza się, że przedsiębiorstwo prowadzone jest na bardzo małej powierzchni. Przedsiębiorca sprzedaje swoje towary w sieci, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna niezajęta powierzchnia to ta, gdzie stoi biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo potrzebne jak w przypadku sklepu zajmującego dużą powierzchnię handlową.
Tak samo jest w sytuacji osób, które działają niestacjonarnie. Ciężko wyobrazić sobie, że przedsiębiorca przemieszcza się z wielką kasą fiskalną i pełnym zapleczem potrzebnym do jej pełnego użycia. Są dostępne na rynku, kasy fiskalne przenośne. Mają one niewielkie wymiary, mocne baterie i prostą obsługę. Kształtem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich znakomite rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy osobiście udać się do klienta.
Urządzenia fiskalne są również ważne dla samych klientów, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, odbiorca ma prawo dokonania reklamacji zakupionego towaru. Ostatecznie to paragon stanowi jedyny dowód naszego kupna usługi. Jest także potwierdzeniem, że pracodawca prowadzi legalną działalność i płaci ryczałt od sprzedawanych produktów i usług. Jeśli zdarzy nam się sytuacja, że kasy fiskalnej w sklepie są odłączone lub stoją bezczynnie możemy donieść to do urzędu, który podejmie odpowiednie kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy niebotyczinie wysoka kara finansowa, a nierzadko nawet proces.
Urządzenia fiskalne ułatwiają również właścicielom kontrolować sytuację finansową w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem podsumowanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które pokaże nam ile dokładnie zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z pracowników nie przywłaszcza sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz biznes jest rentowny.

Tu najdziesz kasy fiskalne