Komputerowa ewidencja cmentarzy

Często możemy ujrzeć w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w kwestii nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej wiąże się w stacjonarnych marketach i sklepach przylegających do sieci sklepów.

Stanowi w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, jak i zamawiane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak jednak ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy przechodzimy do rezygnowania z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W form gdy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na kilka bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimkolwiek pojedynczym produkcie. W formie gdy tego wyboru jest kilkoro, nie jest przy tym daleko pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie poprawki w obrębie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, to musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystania jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do rodzaju kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, i jest oszczędny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.