Mikroskop szkolny cena

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz różnego rodzaju szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na tym, aby było ich jako bardzo, bo miejsca z ich użytkowaniem bardzo podobają się małym i stanowią pewnego sposobu innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo nauczyło się z znajomym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w bliskiej specyfikacji wskazaliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, lecz jeszcze wymieniliśmy mikroskopy danej firmy. Wiedzieliśmy, że wydaje ona sprzęt wysokiej jakości, ale nie ważniejszy z indywidualnych widocznych na rynku. Plus tego akurat dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że można jednak kupić sprzęt w łatwiejszej cenie. My z zmian nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie mogą się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę a szybko szkoda gotowa. A jeżeli szli na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy od niej gwarancję również na zniszczenia mechaniczne, oczywiście w niskim zakresie, jednak lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wnioskowaliśmy. Z pozostałym zamówieniem nie było podobnych problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych prac do marki i przenosili na przesyłkę. Po jej uzyskaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i po zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po paru dniach ważna było zaczerpnąć z różnych prac. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na każdej lekcji dzieciaki dopytywały, czy właśnie będzie bogata zastosować ten instrument a ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Pokazało się, że wskazany przez nas sprzęt wykonywa się doskonale, nie zmniejsza się, a ewentualne drobne uszkodzenia można już naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.