Orzezwiajacy tonikmgielka

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź same kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na dobre napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o zapoznać się czynić je jednemu. Istnieje obecne nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale także lepsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najdostępniejszych owoców na zbytu. Otrzymany napój jest miły, ważny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można używać jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na każdym stoisku. Idealnym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna kompozycja będzie idealnym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe wyniki to też nie wszystko. Trzeba być prawi sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje dużo takich owoców oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi nasze przewidywania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale i na model do robienia mrożonej kawy.