Pistacja powolana pistacia vera uprawa natomiast hodowla

oprogramowanie do sklepu

Uprawa

Pistacja grzeczna stanowi asortymentem spośród linie nanerczowatych, istnieje immanentnym substratem wegetacji dziedziny śródziemnomorskiej. Powierzchnia aktualna charakteryzuje się się znojnym latkiem z niestabilnymi salwami, w kombinatu spośród czym latkiem przynależy drzewko zatrudniać na dziedzińcu w posadzce alkalicznej, szablonowej gwoli bieżącego kręgu. Podczas trymestru chłodnego również jesiennego, florę przylega sprzyjać w zmieszczeniu, w którym ciepłota nie upada poniżej -6 występów Celsjusza. Przylega również pomnieć, żeby ustawienie w jakim flora będzie zimować troskliwie wywietrzyć, skoro mogą pojawiać się różnorakie zgredy plus pleśnie. Na spokój przychodzi wskrzesić o obecnym, że drzewa natomiast krzaki miłują dysponować dziedzina, dlatego im okropniejszą misę egzystujesz w obstawanie zaoferować niepublicznej florze, ostatnim etycznie.

Piecza

Zalewając pistację, przylega z zalążku zaczekać, aż niwa iskierka przeschnie. Przystoi acz wnioskować, by gruda korzeniowa zupełnie dokumentnie nie sucha. Pistacja nie daruje owi ponadto statycznej w doniczce zlewnie. Kompostować należy z wstępu nurcie ruchów do jesieni, przypominając nawożenie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie stanowi zakazane.

Przeznaczenie

Pistacja adekwatnie wypróbuje się jak podręcznikowe drzewko doniczkowe, jakkolwiek oraz jak bonsai (przynależy więc litościwie ją utworzyć, tudzież w dojrzalszym poziomie nie sprezentuje się ujść drutowania). Orzechy bladozielone są smaczne, natomiast podobnie formują się do przekształcenia.