Pompa tlokowa impulse

Pompa membranowa inaczej określana jest pompą wyporową. Znajduje swoje zastosowanie między drugimi w różnych instalacjach do przetłaczania prawie każdego medium. Jej roboczym organem jest plastikowa lub gumowa membrana, która zaczynana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy charakterystyczne
Jej wartością kluczową jest brak przecieków, dzięki czemu stanowi szeroko używana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej użycie stosuje się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w przemyśle mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a oraz przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, funkcjonalny i skuteczny transport każdego rodzaju cieczy.
Pompy, które służą z użyciem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich podejmowanie podejmuje się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na którąkolwiek z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia ciągnie w swoją właściwość drugą która w tym czasie zasysa medium. Następnie ponownie cykl udaje się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe przydatne są w dalekich wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem widoczne są w przeciwnych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe również z ciał sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a dodatkowo dużej gęstości. Na zbytu są pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.