Proces produkcji lozysk kulkowych

Odpylacze to zapewne sama z najczęstszych grup urządzeń przemysłowych. Dzięki dużemu wyborowi zastosowania mogą one odpylać w sposób mechaniczny, przez organizm przedmuchowy i za pomocą sprężonego powietrza.
Industrial dust collectors to odpylacze, które znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu, w której żyje kłopot z zanieczyszczonym powietrzem występującym w toku produkcyjnym.

Niezwykle ciekawe to odpylacze tzw.modułowe, które kierowane są szczególnie w sfery drzewnej i meblarskiej, doskonale spełniają swoją rolę również przy odciągu różnych rodzajów pyłów, np. tworzyw sztucznych, makulatury itp. Firmy tworzące te urządzenia trzymają w domowej możliwości zarówno duże wartości potrafiące obsługiwać całe hale produkcyjne, kiedy również lekkie jednostki stacjonarne używane indywidualnie dla jednych maszyn.
Odpylacze przemysłowe niewielkich gabarytów (tzw. kartridżowe) to drugi rodzaj tych wartości, o jakich powinien napisać. Mimo stosunkowo małych rozmiarów prezentują się wielką powierzchnią filtracyjną. Doskonale sprawdzają się w działalności przy cienkich i małych pyłach. Także jak odpylacze kasetonowe, pracujące przy niskim stężeniu pyłów.
Urządzenia większe (np. cyklony) znajdują zastosowanie szczególnie w technologiach, w jakich jest duża ilość pyłów erozyjnych, np. w energetyce, przy pracy sypkich materiałów budowlanych, w sektorze koksowniczym, odlewniczym, węglowym itp.
Mogą one dodawać w treści wybuchowej, co świadczy, iż są wykonane razem z dyrektywą ATEX. Główne zastosowania to miały, trociny, wióry z obróbki drewna, pył szlifierski z opiłkami innych materiałów, tzw. mgła olejowa, dymy spawalnicze, itp.
Najnowsze odpylacze filtracyjne o modułowej konstrukcji, charakteryzują się mocną konstrukcją i wielofunkcyjnością. Istnieje możliwości łączenia różnych form jeśli należy o ich obsługę, sposób opróżniania oraz oczyszczania rękawów filtracyjnych.
Odpylacze przemysłowe pełnią znaczącą rolę: pozwalają utrzymać na placu hali produkcyjnej program i higiena, zaś w sezonie zimowym w planie recyrkulacyjnym odzyskać ciepłe powietrze.