Seksoholizm konsekwencje

Tak kiedy można się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To kluczowy nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele kobiet. Wbrew tego, że zobowiązuje się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże występuje w psychice człowieka. Kobiety poddają się od osiągania orgazmów tak toż jak ludzie.

Seksoholizm to nic innego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, sięganie do orgazmu. Niestety, po spełnieniu indywidualnych potrzeb – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i kształty depresyjne. Seksoholizm to zależenie do spełnienia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona stanowi problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych informacji i okazywaniem uczuć, również tych potrzebnych, kiedy i negatywnych. Na doskonałym miejscu listy swoich celów, zupełnie oczywiście jak osoby zależne od alkoholu, stawiają seks.

Choroba taż posiada inne przyczyny powierzchowne u kobiet a u ludzi. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich lub innych względów. Często daje się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks jest gwoli niej środkiem na zakończenie partnera. U mężczyzn istnieje ostatnie przecież twórz na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków tworzy się oczywiście z abstynencji. To kluczowy krok, który stanowi podstawą udanej terapii – oraz obecna będzie przewlekła i ciężka. Tylko po pierwszych objawach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować przybyć do momentu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy odczuwać czy mieć także dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej potrzebujemy się pozbyć, posiada bezpośrednie podłoże w wydarzeniach z dzieciństwa, o jakich możemy nie myśleć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, iż stanowiąc w kontraktu z głową uzależnioną, również powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty!