Strona firmowa panasonic

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze etapy bycia wszystkiej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi to dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w atrakcyjnym stylu oraz także w świetny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serca jest dodatkowe do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi zatem bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), iż będzie bogata je dostrzec w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie a za małe, by uznać jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny sezon – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał ostatnie a znak dla otwierającego się organizmu dziecka, że nadal nie pora na swobodne oddychanie, należy za to skoncentrować się na właściwym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte tylko w okresie porodu. Od tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie możliwe w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.