Symfonia finanse i ksiegowosc premium 2008 program

Program Finanse i Księgowość został opracowany z propozycją o automatyzacji rejestracji wszystkich zdarzeń gospodarczych, które wstępują w biurach oraz instytucjach, które zobowiązuje podstawa do uprawiania ewidencji księgowej.
Poprzez stałe usprawnienia i dostrojenia się do kodeksów prawa stworzono system, który znakomicie sprawdza się jako narzędzie do rejestracji i przetwarzania danych, a oraz jako źródło sprawozdawcze.

Symfonia program ładuje się z czterech rodzajów ewidencji: księgi rachunkowe, ewidencja VAT, rozrachunki oraz Ewidencja Danych Podatkowych.
Księgi rachunkowe są do robienia zapisów ruchów i sald poprzez określony przez użytkownika program planu kont. Program Symfonia automatycznie wiąże się z wzorcami sprawozdań finansowych, opierając się przy obecnym na określonych firmy, jakie stały zawarte przy zakładaniu danej instytucje. Taki pomysł można łatwo dopasować do samych potrzeb przedsiębiorstwa czy potrafi żyć on w sumie zastąpiony innym modelem księgowym znanej firmy. Oprócz tego projekt Symfonia użytkownikowi umożliwia stworzenia słownika, które w gruncie pracy mogą pełnić rolę konta analitycznego. Natomiast ewidencja zapisów księgowych realizowana jest za pomocą dokumentów, które są do owego obiektu definiowane. Wszystko kładzie się na dowodach wzorcowych. Program Symfonia ma także mechanizm definiowania kont, co daleko ułatwia wprowadzanie wszelkich dokumentów sprzedaży oraz zakupu. Program prowadzi i automatycznie kontrolę poprawności, wprowadza dane pytane jak również bilansuje części z zapisami dokumentów. Włożone w ostatni system dokumenty potrafią stanowić zapisywane w księgach w części trwałej lub niezmienianej, którą określa ustawa o rachunkowości.
Ponadto program Symfonia Finanse i Księgowość dostarcza raporty, które wchodzą w magazyn ksiąg rachunkowych. Raportami tymiż są: automatyczny bilans i rachunek zysków, typowe raporty, zestawienie dokumentów według typu, marek jak i organizacji księgowania, dziennik księgowań (wymagany przez ustawę o rachunkowości), wskaźniki finansowe, definiowanie własnych raportów i zestawień, przesyłanie zebranych informacji do Analizy Finansowej.