System informatyczny rezydentur

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak też dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacji czy posiadamy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W trudnych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają sporo punktów gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on naprawdę skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praktyka na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, czy jest to niepowtarzalna restauracja, bądź te sieć restauracji.

Na ostatnim fragmencie celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji od prac pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a również z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci małej czy na pojedynczym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.