System sterowania oswietleniem cena

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią niezwykle prestiżową siłę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich mieszkanie. W sezonie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zatrzymają się tylko po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nigdy nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Kwalifikują się one na różne rodzaje, ale zadaniem wszystkiego z nich istnieje życie oświetlenia pomieszczeń przez określony godzina po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie właśnie w sektorze ale ponadto w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w momencie codziennej pracy instalacji. W sezonie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na szybkość z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma nie pewne wady, jakimi jest branie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny system teoretyczny do używania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można również użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało tworzyć wiele godzin, ale energię będzie mocna też oddać do różnych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.