Szatkownica do cebuli allegro

Cebula jest jedynym spośród ważniejszych warzyw, bo rzuca się ją do najróżniejszych potraw. Ma wysoki i ogromny smak oraz zapach, który potrafi dopracować wiele dań. Niestety, jej krojenie zwykle sprawia wiele trudności. Zwykle nieprzyjemny zapach cebuli dostarcza do łez, przez co dużo głów nie znosi krajać tego warzywa. Jak zatem ułatwić sobie tą funkcję

Jest sam, specjalny przyrząd kucharski, który doskonale ułatwia krajanie tego warzywa. W współczesnej osoby doskonale zbiera się szatkownica do cebuli. Wbrew pozorom nie jest ona wcale elegancka dodatkowo mocna ją otrzymać w dowolnym sklepie ze meblem do dachu i kuchni za cenę kilkudziesięciu złotych. O w nią zainwestować, aby ułatwić sobie moment planowania i sprawiania potraw. Nie trzeba więc toczyć się z nożem i odchodzącymi do potrawy łzami, bo wystarczy wziąć z odpowiedniej szatkownicy. Oczywiście skoro nie wybiera się jej przyjmować, jednak można wykorzystać inne sposoby. Wiele osób uważa bowiem, że za pomocą kilku, prostych kroków można uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli. Jedną z technik jest m.in. włożenie zapałki między usta. Ważne jest więcej to, aby skorzystać z skutecznego, profesjonalnego noża. Im łatwo pokroi się taką wielką, parzącą cebulę, tym właśnie lepiej. Oprócz tego należy też zwrócić opinię na to, jak powinien się zachować po jednym krojeniu. Daleko z razu umyć dokładnie całe dłonie i ręce, by oczyścić je z reszt cebuli. Nie dokładnie pod żadnym pozorem przecierać nimi oczu, bo doprowadziłoby więc do większych komplikacji. Lepiej więc najpierw umyć ręce, i tylko później przetrzeć oczy z łez.
Oczywiście każdy kucharz że mieć dość nowy sposób na krótkie, dokładne i dostępne krojenie cebuli. Jednak coraz szczególnie w domostwach pojawia się szatkownica do cebuli. Niektóre z takich przyrządów mogą znacząco umilić czas spędzony w kuchni. To dzięki nim nie trzeba martwić się o to, że krajanie będzie niekomfortowe, czy nieprzyjemne.