Sztuczne zaplodnienie slownik ang

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie tylko z podjęciem uchwale o małżeństwie, tylko a z myślą mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu wypadkach z dalekich przyczyn wykazuje się to nielegalne i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Potrafi wtedy stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjalisty nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności również tymże jedynym zastosować dobrych metod jej leczenia. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które przenosi się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego typu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technologia ta daje nadal wiele kontrowersji, jednak dla wielu par muszących mieć potomstwo jest całym wyjściem.

Warto też wspomnieć, że zarządzając się na taką metodę należy ustalić lub będziemy otrzymywać z nasienia swojego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę podstawową możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie wykonywało się wcześniej, należy też dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a i zajmuje jej szereg innych badań. Natomiast człowiek pragnie zawierać zbadane nasienie, gra tym korzysta skierowanie do kolejnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika sprowadza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.