Test ciazowy 6 dni po transferze

Osoby starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią czy same wykluczą obawy (lub też nadzieję) na zapłodnienie. A jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Pierwszym i dodatkowo najbardziej widocznym objawem chce jest absolutnie brak okresu. Nie zamierza zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić dane wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z drugiej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wpadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za wtedy istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w ziemiach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie zawierają na końca przygotowanie przyszłej mamy nie jedynie do dobrego noszenia dziecka w toku ostatnich 9. miesięcy, a i do innego wychowania. Dlatego, z początku powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki zdrowsze i mocniejsze. Nudności oraz wymioty. To zapewne najbardziej prestiżowy i popularny objaw ciąży. Dokuczają one mocno w godzinach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczbie ciąży (tylko i tutaj są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy radości i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co robi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie stanowi o moc większe wśród kobiet, które występują w codziennym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, iż w chce jesteśmy w kształcie zjeść wszystko, co istnieje na własnej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita ujawnia się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w swym organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Niestety jest ponad powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo mocno odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (również toż odpowiednio często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc obrazom oraz serialom, które proponują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, swój sposób.