Wedkowanie z pod lodu

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z wędkowanie, powinniśmy stanowić świadomi tego, iż łowienie nie tworzy się na prawie przynęty na haczyk, dodatkowo nie zamyka się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb toż o moc bardzie skomplikowany proces, który gdyby jest dać spodziewane rezultaty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, musi być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe wiadomości o łowieniu ryb można zarobić czytając literaturę branżową bądź przeszukując zasoby Internetu. Przecież te szczególnie potrzebne informacje, czy daj tajniki tego zajęć można kupić wyłącznie od doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na łowieniu na innych łowiskach oraz wykorzystując wszelkie popularne sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma spośród nich zdecydowali się podzielić.
Jeśli już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby zazwyczaj ją rozumieć mokrymi rękami lub przez wilgotną szmatkę. Jeśli i chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy toż stworzyć tuż z ponad lustra wody a nie z szerokiej wysokości.

crouse-hindsLiderzy w branży bezpieczeństwa wybuchowego zawężają współpracę - GRUPA WOLFF autoryzowanym dystrybutorem Crouse-Hinds GmbH | GRUPA WOLFF

Wybór miejsca
Przychodząc na drugie mieszkanie łowienia w głównej kolejności trzeba zobaczyć jego głębokość oraz otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa też nowe wodne przeszkody toż z pewnością możemy oczekiwać na spotkanie z drapieżnikami. To prawdopodobnie wpływać utratą przynęty. Tak dlatego dobry dobór łowiska to filar naszego przypadku.
Dość oczywistą wskazówką jest by istniejąc teraz ponad wodą utrzymywać się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Istnieje wówczas oraz o tyle ważne, że często nie jesteśmy jedyni do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego łowienia jest bardzo słoneczny więc z pewnością ułatwią nam okulary polaryzacje, jakie powstaną się naszym partnerem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy jednak jest pozytywne, bez powodu na panujące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, przekaże on nam fluorescencyjne światło, jakie będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki możemy w różnorodny sposób wykorzystać poprzez umieszczenie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten różny sposób kupi na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do drugich przydatnych pomocy, które dokonają z łowienia naszą prawdziwą pasję można zastąpić krzesełko, na którym w efekcie powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin i posiadać wózek wędkarski, który zadziała w elegancki rozwiązanie przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Jeżeli już weźmiemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze tradycyjnego chleba, toż o wcześniej przygotować przez sitko. Zrobi to, że nie będzie się ona kleiła i zarazem będzie znacznie dobra. Jeżeli przygotowujemy przynętę z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy by miały kształt przypominający małą gruszkę. A jeśli będziemy ją czynić na haczyk, zatem nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dołącza do zanęty różne zapachy, by ją uatrakcyjnić. Ale powinien spośród tym widzieć, gdyż przesadzenie z dodatkiem przyniesie odwrotny efekt. Jeśli jesteśmy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to chyba po kilku sekundach będzie on już biały i chodzi go uzupełnić. Z zmiany gdy będziemy znęcać na wodę bieżącą to pamiętajmy aby zanęta była wyjątkowo sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można wykorzystać płatków owsianych, oraz do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Traktując jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, a nie powinniśmy zbyt łatwo jej zacinać.
Najlepszymi godzinami na połów latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, spośród tego powodu, iż w toku ciężkiego dnia ryby uciekając przed gorącem przesuwają się na dno akwenu.
Bardzo silną rybą do uważania jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze zarabiają w stadzie, toż po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo zwlekać z ponownym zarzuceniem przynęty, ponieważ istnieje trudna szansa na ponowne mienie.
I na indywidualny koniec, po ukończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje zdanie.