Zmiana przepisow zamowien publicznych

O powodzeniu danego sklepu bardzo często decyduje sukces i dobry zbieg okoliczności. Stosowane przez rząd zmiany w działających przepisach zazwyczaj dla jednych są darem niebios, z zmian dla nowych przekleństwem.

Przykładem zapewne być zawarty kilka lat temu obowiązek ewidencjonowania sprzedaży towarów zaś usług za pomocą kas fiskalnych. Nieważne albo jest się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za świadczone usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej trzeba się mieć z perspektywą zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na rzecz taką z szeroką przyjemnością z pewnością zareagowały firmy, które sprzedają urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie szybko się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do zdobycia kas fiskalnych. Realizacja tych narzędzi w znacznie krótkim czasie się zwielokrotniła a do dnia modnego jest specjalnie trudna. Prowadzenie bardzo dużo działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w waluty fiskalne.

Stanowi toż nadzwyczaj odpowiedni przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w prawie, może naprawdę znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z drugiej strony po wprowadzeniu tych przepisów, na placu kas fiskalnych ważna było zarejestrować znaczny wzrost konkurencji. Jednak dużą siłę były firmy już będące parę lat, bo w aktualnym czasie umiały dokonać odpowiednią jakość i wziąć oczekiwanie klientów.

I dlaczego właściwie wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Skoro nie wiadomo o co chodzi, to należy o pieniądze. Państwo w obecny środek chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, jaka w Polsce osiąga całkiem duże rozmiary. Wielu przedsiębiorców nie budowało naszym użytkownikom paragonów (zwłaszcza firmy oferujące inne usługi) i całość dochodu uzyskiwanego w walucie mieli dla siebie.